Gjermani arrestohet duke futur bombën në një aeroplan në Suedi

Gjermani arrestohet duke futur bombën në një aeroplan në Suedi

06 tetor 2017 13:13

Një burrë në të njëzetat është arrestuar duke tentuar që të marrë me vete eksploziv në një aeroplan në Suedi, njofton policia e këtij shteti.

I d2yshuari, me nacionalitet gjerman, është ndaluar në skanerët e aeroportit duke tentuar që të marrë eksploziv në një fluturimin 8 orësh nga aeroporti Landvetter të Gothenburgut, transmeton koha.net.

Policia së bashku me ekipin për çmontimin e bombave janë thirrur dhe kanë dislokuar disa paketa me eksploziv TATP, e quajtur ndryshe si “nëna e satanit”.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme