Dy të vdekur nga stuhia në Gjermani Foto: Reuters

Dy të vdekur nga stuhia në Gjermani

05 tetor 2017 19:23

Së paku dy persona kanë humbur jetën nga stuhia që goditi sot pjesën veriore të Gjermanisë.

Siç njoftojnë mediat gjermane, stuhia ka rrëzuar drunj dhe ka shkaktuar çrregullim në trafik.

Autoritetet në Hamburg kanë paralajmëruar banorët të mos dalin nga shtëpitë, ndërsa në Berlin era ka arritur shpejtësi deri në 120 kilometra në orë, transmeton ksp.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme