Serbia me eskadrilën ajrore më të fuqishme në rajon

Serbia me eskadrilën ajrore më të fuqishme në rajon

03 tetor 2017 23:37

Gjashtë avionë mig 29 deri të premten do të arrijnë në Beograd “dhe do të kemi eskadrilë serioze, bindshëm më të fuqishmen në rajon”, ka deklaruar sot kryetari serb Aleksandar Vuçiq, transmeton koha.net.

"Jam krenar për këtë dhe jam i bindur se teknikët tanë do të dinë të punojnë e ushtarët tanë do të dinë të fluturojnë me ato makina të fuqishme”, ka thënë Vuçiq në tv pink duke komentuar arritjen e dy avionëve migë nga Rusia në Beograd.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme