Sulmi në Las Vegas, Putin ngushëllon Trumpin

Sulmi në Las Vegas, Putin ngushëllon Trumpin

02 tetor 2017 20:07

Presidenti rus, Vladimir Putin, ka ngushëlluar sot homologun e tij amerikan, Donald Trump, pas sulmit në Las Vegas, në të cilin humbën jetën 58 dhe u plagosën 515 persona, njoftoi Kremlini.

Në kumtesën e Kremlinit thuhet se ky krim, në të cilin u vranë dhjetëra qytetarë paqësorë, është shokues për nga brutaliteti i tij.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme