SHBA kërkon që Serbia të dënojë aktivitetet nukleare të Koresë Veriore

SHBA kërkon që Serbia të dënojë aktivitetet nukleare të Koresë Veriore

13 shtator 2017 18:45

SHBA kërkon nga Serbia që t’i bashkëngjitet përgjigjes së bashkësisë ndërkombëtare dhe të dënojë aktivitetin nuklear të Koresë Veriore, transmeton kp.

Porosinë e sekretarit amerikan të Shtetit Rex Tillerson ia ka bartur sot shefit të diplomacisë serbe Ivica Daçiq, ambasadori amerikan në Beograd Kyle Scot.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme