Arrestohen pesë xhihadistë në Austri

Arrestohen pesë xhihadistë në Austri

07 March 2017 10:39

Policia austriake ka arrestuar pesë persona të dyshuar për lidhje me organizatën terroriste, ISIS.

Pjesëtarët e Policisë dhe shërbimi në luftën kundër terrorizmit kanë arrestuar në një qytet të Austrisë, pesë të dyshuar, ndër të cilët, sipas mediave austriake, ka çeçenë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme