Një i vdekur dhe disa pengje nga një punëtor i pakënaqur në Charleston

Një i vdekur dhe disa pengje nga një punëtor i pakënaqur në Charleston

24 gusht 2017 21:21

Një punonjës i pakënaqur në Karolinën Jugore, në një restorant në qendër të Charleston, ka vrarë një person e po mban peng disa tjerë.

Kryebashkiaku John Tecklenburg, ka thënë se ky nuk është akt terrorizmi, por nga pakënaqësia e një punëtori në lidhje me punësimin e tij, shkruan CNN, transmeton Koha.net.

Zëdhënësi i policisë Charles Francis ka thënë se pengjet janë duke u mbajtur brenda në restorant.

Policia ka kërkuar nga njerëzit të shmangin këtë zonë, pasi dyshojnë se mund të ketë përsëri të shtëna.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme