Berlini i quan të papranueshme deklaratat e Erdoganit

Berlini i quan të papranueshme deklaratat e Erdoganit

06 March 2017 11:15

Deklaratat e presidentit turk që akuzojnë Gjermaninë për “praktika naziste” pas ndalimit të takimeve mbështetëse janë “në mënyrë absolute të papranueshme, deklaroi sot Peter Altmeier, kreu i Kancelarisë Federale gjermane dhe një person i afërt i Angela Merkel.

“Në rolin e qeverisë federale i shprehim qartësisht qëndrimin tonë Turqisë”, pohoi ai për televizionin publik gjerman ARD.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme