11 të vdekur nga një sulm në një kishë në Nigeri

11 të vdekur nga një sulm në një kishë në Nigeri

06 gusht 2017 22:59

Të paktën 11 persona janë vrarë me armë zjarri në një kishë në jug të Nigerisë.

Siç raporton BBC, rreth 18 besimtarë tjerë janë plagosur, transmeton Koha.net.

Policia ka thënë se vrasja ka ardhur si pasojë e një grupi njerëzish që filluan të grindeshin e që i qoi në vrasje, dhe se kjo vrasje mund të ketë lidhje me trafikim të drogës.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme