Trumpi mbërrin në Arabinë Saudite

Trumpi mbërrin në Arabinë Saudite

20 May 2017 10:20

Presidenti i Shteteve të Bashkuara të Amerikës, Donald Trump, dje ka filluar turneun e tij të parë të jashtëm.

Sot Trump ka mbërritur në Riyadh, në Arabinë Saudite, ndërkaq shpreson të vizitojë edhe Izraelin, Palestinën, Brukselin, Vatikanin dhe Sicilinë, shkruan BBC, transmeton Koha.net.

Kjo vizitë e Trumpit po bëhet pak kohë pas shkarkimit të drejtorit të FBI James Comey.

Udhëtimin do ta bëjë në kryeqytetet e tri feve më të mëdha, islamit, krishterimit dhe judaizmit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme