Të shtëna armësh në një shkollë në Los Angeles, disa të plagosur Foto: Reuters

Të shtëna armësh në një shkollë në Los Angeles, disa të plagosur

14 November 2019 17:57

Të shtëna armësh janë dëgjuar në një shkollë në Santa Clarita, qytet në veri të Los Angelesit, dhe mediat lokale kanë raportuar se janë disa të plagosur.

Policia ka reaguar menjëherë në vendin e ngjarjes dhe ka urdhëruar qytetarët rreth kësaj shkolle të mbyllin dyert.

I dyshuari besohet se akoma është i lirë.

Zyrtarë të një spitali lokal kanë thënë se janë duke trajtuar dy persona, që janë në gjendje kritike, dhe po presin tre të tjerë.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme