Tërmet 5.4 ballësh dridhi jugun e Francës

Tërmet 5.4 ballësh dridhi jugun e Francës

11 November 2019 14:59

Një tërmet i fuqishëm 5.4 ballësh goditi sot jugun e Francës, njoftoi Agjencia Franceze për Detektimin e Tërmeteve, transmeton Koha.net.

Tërmeti ndodhi në rajonin e Dromit, në mes të Lionit dhe Marsejit, rreth mesditës, me epiqendër afër qytetit Montelimar, raporton AP-ja.

Siç raportohet, tërmeti u dëgjua edhe në Monpele, Lion, Sent Etjen, Grenobel, Avinjon dhe Marsej.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme