Prokurorja speciale Janeva në gjendje të rëndë shëndetësore, i jepet ndihmë në qeli

Prokurorja speciale Janeva në gjendje të rëndë shëndetësore, i jepet ndihmë në qeli

24 August 2019 15:58

Prokurorja e dorëhequr speciale, Katica Janeva është në gjendje të rëndë shëndetësore në Shutkë, pas ndalimit të saj para dy ditësh. Sipas portalit “Skopje1.mk”, ajo nuk ka qenë mirë që para se të kapet nga policia.

Ajo në qeli pranon ilaçe për qetësim dhe kundër depresionit. Ndërsa problem tjetër është edhe tensioni i gjakut. Ajo vazhdimisht është nën mbikëqyrjen dhe kontrollet e mjekut. Janeva dyshohet në rastin “Reket”për keqpërdorim të detyrës zyrtare.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme