Rusia vazhdon mbështetjen për Serbinë

Rusia vazhdon mbështetjen për Serbinë

23 February 2017 11:35

Rusia edhe më tej do ta përkrahë Serbinë dhe pajtohem me ata që thonë se Serbia sot, pas shumë vjetësh, është vërtetë shtet sovran e i pavarur, ka thënë ambasadori i Rusisë në Serbi Aleksandar Çepurin, transmeton Koha.net.

Ai, në pritjen me rastin e Ditës së mbrojtësve të atdheut në Ambasadën ruse në Beograd, ka thënë se për Rusinë e për Serbinë ushtria ka qenë gjithmonë mbështetësi më i rëndësishëm shtetëror.

Veprim i ndërsjellë i ushtrisë ruse e po forcohet hap pas hapi. Sot dy vendet tona kanë perspektiva të shkëlqyeshme në fushën e bashkëpunimit ushtarak e tekniko-ushtarak e nesër kjo do të bëhet realitet, citon Fonet të ketë ka vlerësuar Çepurin.

“Marrëdhëniet tona janë shembull për të tjerët”, ka thënë Çepurin në pritjen në të cilën ishin të pranishëm krerë shtetërorë, partiakë e fetarë të Serbisë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme