Në Itali arrestohen 20 persona për kontrabandë të alkoolit

Në Itali arrestohen 20 persona për kontrabandë të alkoolit

12 June 2019 12:31

Policia italiane shkatërroi një rrjet të madh kontrabandues në Britaninë e Madhe sot, që vepronte në 17 vende të BE dhe në atë rast u arrestuan 20 vetë.

Policia në Udine tha se aksioni u krye në shtatë rajone italiane, raporton Ansa.

Personat e arrestuar kanë qenë anëtarë të bandës për vite të tëra, të cilët kanë shitur rreth 180 milionë litra alkool të kontrabanduar, duke dëmtuar administratën tatimore me 80 milionë euro.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme