Përmbytje biblike në Kinën Jugore, dhjetëra të vdekur dhe të plagosur

Përmbytje biblike në Kinën Jugore, dhjetëra të vdekur dhe të plagosur

12 June 2019 09:51

Kina është përfshirë nga reshje të dendura shiu, të cilat kanë shkaktuar përmbytje shumë masive.

Rebeshet e shiut kanë lënë disa të vdekur dhe dëme të mëdha materiale.

Sipas shërbimit meteorologjik kinez stuhia që ka përfshirë Kinën Jugore është shënuar si stuhia më e keqe e vitit.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme