Frikë nga sulmi terrorist në Paris, evakuohet një qendër tregtare

Frikë nga sulmi terrorist në Paris, evakuohet një qendër tregtare

22 February 2017 21:14

Në një qendër tregtare në Paris, sot pasdite është gjetur një valixhe të dyshimtë, dhe për shkak të rrezikut se mund të kishte bombë, janë evakuuar të gjithë personat që gjendeshin në qendër.

Mediat franceze raportojnë se një i dyshuar është arrestuar. Po ashtu në parkimin e qendrës tregtare është gjetur edhe automjeti i dyshuar, i cili është kontrolluar nga forcat e deminimit.

Në aksionin e policisë, janë mobilizuar 250 policë, zjarrfikës, anëtarët e njësisë për deminim si dhe qentë nuhatës.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme