Tërmet i ri  në Filipine, bilanci i të vdekurve shkon në 11

Tërmet i ri në Filipine, bilanci i të vdekurve shkon në 11

23 April 2019 10:35

termet i ri ka goditur Filipinet, por nuk janë dhënë hollësi për viktima e dëme. Ndërkaq bilanci i të vdekur nga tërmeti i djeshëm është rritur në të paktën 11. Gjatë natës janë gjetur trupat e viktimave mes gërmadhave të një supermarketi në një fshat të provincës së Pampanga.

Një burrë është nxjerrë i gjallë dhe sipas autoriteteve lokale, ai nuk është i vetmi i gjetur i gjallë. Lëkundja sizmike është regjistruar në orën 17:11 të orës lokale. Epiqendra e tërmetit mendohet të jetë në një thellësi nga 10-20 kilometra të Gutand, në Luzin Qendror.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme