Rreth 2.500 fëmijë të huaj janë në kampin sirian Al Hol

Rreth 2.500 fëmijë të huaj janë në kampin sirian Al Hol

18 April 2019 18:10

Pothuajse 2.500 fëmijë të huaj janë në pjesën e ruajtur të kampit sirian Al-Al-hol, pasi ata ikën nga baza e fundit e Shtetit Islamik, deklaroi sot koordinatori humanitar i OKB-së për krizën në Siri, Panos Mumcis, duke iu bërë thirrje qeverive të mos i braktisnin ata.

Mumcis tha se vendet duhet të marrin përgjegjësinë për kthimin e qytetarëve të tyre dhe t'i ndjekin ata në rastet kur është e nevojshme, transmeton Reuters.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme