Evakuohen ambasada e Australisë dhe Britanisë, pas kërcënimit me bombë në Madrid

Evakuohen ambasada e Australisë dhe Britanisë, pas kërcënimit me bombë në Madrid

16 April 2019 13:47

Një rrokaqiell, në të cilin janë të vendosura disa ambasada në Madrid, është evakuuar të martën pas kërcënimit me bombë, të pranuar gjatë një telefonate në ambasadën australiane, ka bërë të ditur një zëdhënëse e policisë, raporton “Reuters”.

Ambasadat britanike dhe kanadeze në Spanjë janë po ashtu të vendosura në objekt, në qarkun financiar të kryeqytetit të Spanjës.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme