Shokët e klasës së të vrarëve në Zelandë shpërthejnë në lot duke kujtuar viktimat me vallëzimin “Haka” Foto: Reuters

Shokët e klasës së të vrarëve në Zelandë shpërthejnë në lot duke kujtuar viktimat me vallëzimin “Haka”

18 March 2019 14:46

Nxënësit e shkollave të ndryshme kanë përkujtuar dy shokët e tyre që vdiqën nga të shtënat në xhamitë në Christchurch, duke vallëzuar “Haka”, një valle ceremoniale Maori, për të mbajtur zi për viktimat dhe për të nderuar të vdekurit, shkruan “The Guardian”, transmeton Koha.net.

Ata u bashkuan me studentë të tjerë për të formuar një kor të shurdhër. Të paktën 50 persona u vranë në këtë sulm, e që ishte vrasja më e keqe në Zelandën e Re.

© KOHA

Komentet

Arb19/03/2019 16:15

Sulmi nuk ka qen ne kishe katolike po ne xhami.

Shto koment

Të ngjashme