Tetë të vrarë në një shkollë në Brazil, përfshirë pesë fëmijë

Tetë të vrarë në një shkollë në Brazil, përfshirë pesë fëmijë

13 March 2019 15:27

Të paktën tetë persona janë vrarë në një shkollë fillore të Brazilit, pasi që dy të rinj janë parë duke hyrë në ndërtesë dhe duke gjuajtur me armë, mëngjesin e të së mërkures, ka bërë të ditur policia në Sao Paulo.

Në mesin e të vrarëve ishin pesë fëmijë, një i rritur që kishte punuar në shkollë dhe dy sulmuesit adoleshentë, ka bërë të ditur policia, raporton Reuters, transmeton Koha.net.

Një numër i pacaktuar nxënësish po ashtu kanë mbetur të plagosur në shkollën fillore, “Raul Brasil” dhe janë dërguar nëpër spitale. Gjendja e tyre nuk është bërë e ditur.

Sulmet e armatosura në shkolla janë gjë e rrallë në Brazil, ndonëse ky shtet është në mesin e më të dhunshmve në botë, përkah numri i vrasjeve brenda vitit.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme