Maqedoni: Ambasadorët kundër zgjedhjeve të reja

Maqedoni: Ambasadorët kundër zgjedhjeve të reja

25 prill 2017 20:03

Ambasadorët e Holandës dhe Suedisë, Valter Plomp dhe Mats Stafanson, janë shprehur kundër mbajtjes së zgjedhjeve të reja parlamentare në Maqedoni, pasi siç thonë ata, është ende herët për një “Przhin 3”, transmetojnë mediat maqedonase.

Diplomatët suedez dhe holandez, në fakt, konsiderojnë se zgjedhjet e reja jo vetëm që do të thellojnë krizën, e cila sipas tyre po zgjat tepër gjatë.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme