Në aksidente trafiku gjatë Vitit të Ri Lunar në Vietnam, 183 të vdekur

Në aksidente trafiku gjatë Vitit të Ri Lunar në Vietnam, 183 të vdekur

11 February 2019 12:52

Të paktën 183 persona kanë vdekur në aksidente të trafikut në Vietnam gjatë festës 9-ditore të Vitit të Ri Lunar.

Vietnami çdo vit feston Vitin e Ri Lunar në javën e parë të shkurtit, i cili zgjat më shumë se një javë.

Mediat lokale raportuan se gjatë pushimeve 9-ditore, respektivisht nga 2 deri më 10 shkurt, 276 aksidente trafiku kanë marrë jetën e 183 persona dhe 241 të tjerë kanë mbetur të plagosur.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme