Policia në Brazil përplaset me bandat e drogës, 13 të vrarë

Policia në Brazil përplaset me bandat e drogës, 13 të vrarë

11 February 2019 09:35

13 persona kanë humbur jetën si pasojë e një përplasje me armë zjarri me policinë braziliane në getot e Santa Teresës në Rio de Janeiro. Personat e vrarë nga autoritetet dyshohen të jenë pjesë e bandave të qytetit.

Konfrontimi mes tyre nisi fill pas kontrollit të forcave braziliane në zonën ku mendohej se të dyshuarit strehoheshin. Sipas zëdhënësit të policisë Kolonel Mauros, trafikantët e vrarë qëlluan ndaj policisë me artileri të rëndë por asnje polic nuk u lëndua.

Gjatë operacionit u sekuestruan drogë, pushkë, armë dhe municione.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme