Ushtria e Serbisë me sisteme të reja armatimi

Ushtria e Serbisë me sisteme të reja armatimi

22 January 2019 22:20

Deri në vitin 2021, Ushtria e Serbisë do të ketë në dispozicion 90 për qind të sistemeve krejtësisht të reja armatimi dhe të pajisjeve ushtarake, shkruan sot gazeta “veçernje novosti”.

Sipas këtij mediumi serb, shumica e këtij arsenali, madje 76 sish, do të jetë prodhim vendor i armatimit, transmeton Koha.net.

Në këtë listë gjendet armatimi i mbrojtjes kundërajrore, armë artilerie, tyta të gjata, municionet, mbrojtja balistike, optika dhe mjete për vëzhgim.

© KOHA

Komentet

ali pashe tepelena23/01/2019 13:14

he, qysh ikin keta"trima" kur kercet alltija. Keta "trima" jane te njohur, ikin sikur pulat aty ku ka burra me alltija. Keta jane "trima" vetem ku ka civil pleq, gra, e femij.

Shto koment

Të ngjashme