Shkon në 73 numri i viktimave nga shpërthimi i naftësjellësit në Meksikë Foto: Reuters

Shkon në 73 numri i viktimave nga shpërthimi i naftësjellësit në Meksikë

20 janar 2019 09:26

Shpërthimi i një tubacioni të naftës të premten në mbrëmje ka çuar numrin e viktimave në 73 raporton Reuters.

Derisa dhjetëra të tjera raportohet se janë të plagosur, transmeton Koha.net. Rasti ka ndodhur në qytetin Tlahuelilpan të shtetit Hidalgo.

Mediat lokale kanë raportuar shpërthimi ka ndodhur derisa nga ky tubacion dhjetëra persona kanë tentuar që vjedhin karburant nga ky tubacion.

Guvernatori i Hidalgos, ka thënë se 73 persona janë vrarë dhe 74 të tjerë janë lënduar pas këtij shpërthimi.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme