Lëkundje tërmeti në detin Jon

Lëkundje tërmeti në detin Jon

18 January 2019 10:57

Një tërmet me 4.3 ballë i shkallës Rihter është regjistruar mbrëmjen e djeshme në detin Jon në një thellësi 2 kilometra nën tokë.

Sipas të dhënave sizmiologjike, lëkundjet u ndjenë në ishullin e Zakynthos në Greqi, në Patra dhe në Athinë.

Nga tërmeti nuk ka të lënduar dhe as dëme materiale. Kujtojmë se gjatë javëve të fundit ka pasur disa tërmete që kanë rënë me epiqendër në detin Jon.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme