Gjenden mbetjet e aeroplanit luftarak francez

Gjenden mbetjet e aeroplanit luftarak francez

09 January 2019 23:28

Mbetjet e aeroplanit luftarak francez, i zhdukur sot, janë gjetur në Minyoville, në zonën e Girave, ndërsa kërkimet po vazhdojnë për gjetjen e dy pilotëve.

“Ne shpresojmë se do t’i gjejmë gjallë pilotët, ata tani mungojnë”, tha zëdhënësi i Forcave Ajrore Franceze, Siril Divival, në një konferencë shtypi në Paris.

Ishte raportuar se zona e mbuluar me dëborë midis rajonit Dub dhe Zur, ishte vendi ku është kapur për herë të fundit nga radarët aeroplani, transmeton ksp.

Aeroplani ishte ngritur në fluturim sot në ora 11:00 nga një bazë ajrore në Francën verilindore.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme