Dorëhiqet zëdhënësi i Vatikanit

Dorëhiqet zëdhënësi i Vatikanit

31 December 2018 15:59

Zëdhënësi i Vatikanit dhe zëvendësi i tij kanë dhënë dorëheqje me 31 dhjetor, thuhet në një deklatarë zyrtare.

Nuk janë dhënë arsyet e dorëheqjeve të Greg Burke dhe zëvendësit të tij, Paloma Garcia Ovejero.

Megjithatë, ky zhvillim ndodhë vetëm disa javë pasi Papa Françesku emëroi gazetarin Italian, dhe mikun e tij, Andrea Tornielli si redaktor kryesor të komunikimeve në Vatikan.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme