Lajçaku tërheq dorëheqjen

Lajçaku tërheq dorëheqjen

07 December 2018 14:06

Bratisllavë, 7 dhjetor – Ministri i Jashtëm sllovak, Mirosllav Lajçak ka tërhequr dorëheqjen e vet, që e kishte kërkuar pas vlerësimit negativ të vendit të tij në lidhje me Marrëveshjen e OKB-së për migrimet, transmeton Koha.net raportimet.

një njoftimi për opinionin, Lajçak sqaron se kishte ndryshuar mendimin pasi ka marrë përkrahjen e kryeministrit Peter Pelegrini, presidentit Andreja Kicka dhe shumë të tjerëve, raporton AP.

Lajçak kishte kërkuar dorëheqjen javën e shkuar, pasi Parlamenti sllovak me shumicë votash kishte hedhur poshtë Marrëveshjen e KB-së.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme