2 të vrarë dhe 4 të plagosur nga të shtënat në Filadelfia

2 të vrarë dhe 4 të plagosur nga të shtënat në Filadelfia

09 gusht 2018 09:50

Të paktën dy persona mbetën të vrarë dhe 4 të tjerë u dërguan në spital pasi mbetën të plagosur me armë zjarri.

Ngjarja ndodhi në veri të Filadelfias në Shtetet e Bashkuara të Amerikës, ku një person ka qëlluar ndaj viktimave nga një makinë në lëvizje.

Policia ka bërë të ditur se viktimat dhe të plagosurit ishin duke qëndruar në anë të në rrugës, kur nga brenda një furgoni është qëlluar me armë të paktën 11 herë dhe më pas makina është larguar me shpejtësi, transmeton tch.

Të paktën një nga të plagosurit është në gjendje kritike për jetën, ndërsa viktimat janë një burrë dhe një grua, të dy rreth të 30-ave.

Zëdhënësi i policisë u shpreh se deri tani nuk ka as më të voglën ide se çfarë ka ndodhur. “Ky është një shembull tjetër i dhunës së pakuptimtë”, tha ai.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme