Berlini dhe Parisi dakordohen për krijimin e buxhetit të Eurozonës

Berlini dhe Parisi dakordohen për krijimin e buxhetit të Eurozonës

19 qershor 2018 18:24

Kancelarja gjermane Angela Merkel thotë se ka rënë dakord me kreun francez Emmanuel Macron për të krijuar një buxhet të eurozonës që do të synojë në nxitjen e investimeve dhe përmirësimin e integrimit ekonomik midis anëtarëve të bllokut.

"Ne po hapim një kapitull të ri", tha Merkel pas bisedimeve me Macron mbi reformën dhe të ardhmen e Bashkimit Evropian dhe përpara samitit të BE në 28-29 qershor.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme