Musliu: Problem për sistemin e drejtësisë janë “Lumezat” 09 December 2019 23:55

Betim Musliu nga Instituti i Kosovës për Drejtësi e ka quajtur fatkeqësi mungesën e aktakuzave për profilin e lartë në Kosovë. Ai në Interaktiv të KTV-së ka thënë se me...

Nokia 2.3 është telefoni më i ri Android One 09 December 2019 23:54

Nokia e ka prezantuar Nokia 2.3, telefonin e vet më të ri Android One, i cili bie në segmentin buxhetor dhe do të shitet me një çmim prej 109 €. Nokia 2.3 është telefon i thjeshtë i...

Robbie Williams barazon rekordin e Elvis Presley në top-listat britanike 09 December 2019 23:47

Robbie Williams e ka barazuar rekordin e Elvis Presley për më së shumti albume në pozitën numër një në top-listat britanike në mesin e solo artistëve dhe madje pas albumit të tij të...

Një person incizohet duke hedhur bërllok në lumin e fshatit Muzeqinë 09 December 2019 23:39

Numër i madh i mbeturinave ka mbuluar shtratin e lumit në Muzeqinë të Shtimës. E siç duket, fajtorë për hedhjen e tyre janë vetë banorët e kësaj pjese. Në një video...

Reja konfirmon marrëveshjen për të qëndruar te Shqipëria edhe katër vjet 09 December 2019 23:17

Trajneri i kombëtares shqiptare në futboll, Edi Reja, ka konfirmuar arritjen e marrëveshjes me federatën shqiptare të futbollit për zgjatjen e kontratës. Në një intervistë për “ABC...

Më në fund vjen fitorja për Arsenalin 09 December 2019 22:57

Pas nëntë ndeshjeve rresht pa fitore, Arsenali më në fund është këndellur. “Topçinjtë” fituan si mysafirë të West Hamit 3 me 1 në xhiron e 16-të të Premier...

Interaktiv 09 December 2019 22:55

Bota kujton masakrën e Srebrenicës në prag të Nobelit për Handken 09 December 2019 22:45

Reagime të shumta kanë ardhur për ceremoninë e nesërme të çmimit Nobel, ku çmimin pritet ta marrë shkrimtari kundërthënës austriak Peter Handke. Përveç bojkotit të...

Maqedonia e Veriut: Ligji për gjuhët sërish në shqyrtim 09 December 2019 22:33

Komisioni i Venecias në mendimin e shprehur para disa ditësh u bëri thirrje autoriteteve të Maqedonisë së Veriut ta rishikojnë Ligjin për përdorimin e gjuhëve përmes konsultimeve me të...

“BRICK” vazhdon kontributin për nxënësit e Kaçanikut, kënd leximi në Shtëpinë e Kulturës 09 December 2019 21:50

Këndet e leximit janë hapësira relaksuese për nxënësit gjatë kohës së lirë dhe të rinjtë e Kaçanikut, tashmë e kanë një kënd të...

Shuhet Caroll Spinney, zëri i Zogut të Madh 09 December 2019 21:46

Legjenda e Sesame Street, Caroll Spinney, ka vdekur në moshën 85-vjeçare. Aktori i kukullave, i cili ishte zëri i Big Bird (Zogut të Madh) dhe Oscar the Grouch në shfaqjen e fëmijëve për pesë...

Maloku: Ngërçi politik, artificial dhe i panevojshëm 09 December 2019 21:41

Sociologu e opinionisti Fadil Maloku ngërçin politik në mes të Vetëvendosjes dhe LDK-së nuk e sheh si gatishmëri të tyre për të shkuar në zgjedhje të reja, e as për ndonjë plan...

Murrizi: Sistemi i tanishëm zgjedhor, vrasje e demokracisë në Shqipëri  09 December 2019 21:22

Myslim Murrizi, deputet i opozitës parlamentare, thotë se sistemi i tanishëm zgjedhor me lista të mbyllura ka qenë vrasja e demokracisë në Shqipëri dhe ka ngritur shkallën e arrogancës dhe të...

Gjendet një person i vdekur në veri të Mitrovicës 09 December 2019 20:58

Një person me inicialet V. M. rreth 50-vjeçar është gjetur i vdekur në banesën e tij në veri të Mitrovicës. Lajmin për KosovaPress e ka konfirmuar zëdhënësi i policisë...

Vritet një 29 vjeçar në Kavajë 09 December 2019 20:47

Burime nga Kavaja bëjnë të ditur se pasditen e sotme ka mbetur i vrarë me armë gjahu një person. Pas një konflikti për motive të dobëta, 29 vjeçari i identifikuar si M. Ismaili,...

Ukraina nuk do paqe me Rusinë që copëton sovranitetin e saj 09 December 2019 20:44

Qendra e Kievit në Ukrainë është bllokuar nga qindra protestues që janë shprehur kundër takimit të presidentit Volodymyr Zelenskiy me atë rus, Vladimir Putin. Dy liderët pritet të takohen...

Promovimi në Prishtinë i librit “Unë jam Anemonë” vjen me inskenim të rrëfimeve 09 December 2019 20:41

Gjashtë rrëfime, që u dëgjuan në skenën e Teatrit Kombëtar të Kosovës, janë pjesë e librit “Unë jam Anemonë”. Botimi përmbledh 25 histori të grave dhe...

Nusja nga Stambolli 09 December 2019 20:35

Gattuso zëvendëson Ancelottin te Napoli 09 December 2019 20:30

Gennaro Gattuso raportohet se ka arritur marrëveshje për t’u bërë trajner i Napolit. Sipas raportimeve, italiani ka arritur marrëveshje për të zëvendësuar Carlo Ancelottin, pavarësisht asaj...

Gjilani refuzon iniciativën por organizata vendos gomat për të pamundësuar parkimin e veturave në trotuare 09 December 2019 20:27

Organizata “Ec Shlirë” ka vendosur goma në trotuarin në afërsi të shkollës “Selami Hallaqi” në komunën e Gjilanit me qëllim që të pengohet parkimi i automjeteve...