Ministri Cakaj homologes suedeze: Integrimi procesi më themelor për Shqipërinë, BE diskriminuese ndaj Kosovës 19 November 2019 12:01

Tiranë, 19 nëntor -Ministri në Detyrë për Europën dhe Punët e Jashtme, Gent Cakaj, priti sot në Tiranë Ministren e Punëve të Jashtme të Suedisë, Ann Linde. Gjatë takimit, u...

Neymari refuzon rinovimin e kontratës me PSG-n 19 November 2019 11:59

Sulmuesi brazilian Neymar ka refuzuar rinovimin e kontratës me Paris Saint-Germainin, duke paralajmëruar largimin nga ekipi francez në fund të këtij edicioni, përcjellin të martën mediumet...

Koha e lajmeve 19 November 2019 11:55

Në sistemin qendror të evidencave penale janë regjistruar 250 mijë dënime 19 November 2019 11:54

Këshilli Gjyqësor i Kosovës në bashkëpunim me përfaqësues nga zyra e BE-së në Kosovë kanë vizituar sot Gjykatën Themelore në Prishtinë, me qëllim që të diskutohen...

Ryzen 9 3950X e shkatërron konkurrencën e Intelit 19 November 2019 11:52

AMD Ryzen 9 3950X është lansuar zyrtarisht ditë më parë. Procesori i parë 16 bërthamësh i destinuar për platformën “mainstream” ka treguar performanca mbresëlënëse....

Serbët “tronditen” nga harta e ‘Shqipërisë së madhe’ në bonbonierën “Kamila” të prodhuar në Kosovë 19 November 2019 11:49

Mediat në Beograd e kanë cilësuar provokim, që i ka “tronditur” blerësit kur në zinxhirin tregtar në Serbi kanë ndeshur ofertën e bonbonierës “Kamila”, prodhim i Kosovës,...

Admovere: Këshilli i Etikës së UP-së nuk zbaton Kodin e Etikës, arsyeton plagjiaturën 19 November 2019 11:34

Organizata Admovere, ka reaguar ndaj vendimeve të Këshillit të Etikës të UP-së lidhur me rastin prof.dr. Mejdi Bektashi dhe prof.dr.Arsim Morina. Në një reagim të gjatë, thotë se përmes...

Kthehet në rivlerësim prokurimi për infrastrukturën e Parkut të Biznesit në Prizren 19 November 2019 11:31

Procedurat e prokurimit për ndërtimin e infrastrukturës në Parkun e Biznesit në Lubizhdë të Prizrenit ende nuk janë përmbyllur. Kjo lëndë së fundmi është kthyer në...

Anglia impresionoi, por në Evropian këndohet këngë tjetër 19 November 2019 11:21

Shifrat prapa fushatës së suksesshme të Anglisë në eliminatoret për “Euro 2020” dëshmojnë se sa bindshëm skuadra e Gareth Southgatet e ka siguruar pjesëmarrjen në Evropianin e vitit...

KRU “Prishtina” lëshon njoftim për konsumatorët që nuk janë pajisur me ujëmatës 19 November 2019 11:20

KRU “Prishtina” thotë se ka marrë vendim për ata që nuk janë pajisur me ujëmatës. “Sipas njoftimit të datës 01 gusht 2019 të publikuar në web faqe dhe në media...

Turqia arreston mbi 100 ushtarë për lidhje të dyshuara me Gulenin 19 November 2019 11:15

Policia turke arrestoi të martën 101 ushtarë nën dyshimet se janë mbështetës të klerikut fetar, Fethullah Gulen. Ata janë në mesin e 133 shërbyesve të tanishëm dhe të kaluar...

Skenderaj pranon kamionë të zjarrfikësve nga Gjermania 19 November 2019 11:12

Kryetari i Skenderajt, Bekim Jashari gjatë vizitës së tij në Stuttgart, pranoi donacion kamionë të destinuar për njësitin e zjarrfikësve. Siç thuhet në kumtesën për media, Jashari...

Aloe Vera bën mrekulli edhe për dhëmbët 19 November 2019 11:08

Vetitë e mrekullueshme të aloe verës në trup janë të mrekullueshme dhe të gjithanshme. Kjo bimë e veçantë, është një antiinflamator shumë i vlefshëm për organizmin dhe...

Vetëvendosja takohet me deputetë gjermanë, ua kumton prioritetet e qeverisë së re 19 November 2019 11:07

Kryetari i Lëvizjes Vetëvendosje, Albin Kurti, i shoqëruar nga Nënkryetarja Fatmire Mulhaxha Kollçaku dhe anëtarët e kryesisë Arben Vitia dhe Fitore Pacolli, dje pritën në takim deputetët e...

Shaqiri lavdëron Kloppin, edhe pse ai nuk gjen hapësirë për të në ekip 19 November 2019 11:04

Xherdan Shaqiri tash e një kohë nuk është duke gjetur hapësirë tek skuadra e Liverpoolit. Madje, mediet e shumta angleze kanë raportuar se Shaqiri pritet të largohet nga Liverpooli gjatë afatit...

Gjermania thotë se reforma e zgjerimit të BE-së nuk duhet të vonojë çeljen e negociatave 19 November 2019 11:00

Në prag të takimit të ministrave të jashtëm të BE-së, të martën në Bruksel, qeveria gjermane ka reaguar ndaj propozimit të Francës për strategjinë e zgjerimit të...

Ish-kampioni me traktor arrin shpejtësinë 217 km/orë 19 November 2019 10:55

Ish-kampioni i garave me motorë vendosi një tjetër rekord shpejtësie, këtë herë me anë të një traktori. Mjeti 5 tonësh i pajisur me një motor prej 1 mijë kuajsh fuqi arriti të...

Gjermania financon shkollimin e imamëve të vet 19 November 2019 10:54

Gjermania ka vendosur të financojë vetë shkollimin e imamëve që punojnë në këtë vend, për shkak të influencës tepër të madhe të vendeve të tjera, në radhë...

SHBA kërkon haptas nga Shqipëria të mos përdorë teknologjinë 5G kineze 19 November 2019 10:53

SHBA po kërkon hapur nga Shqipëria që të mos përdoret teknologjia 5G kineze. Arsyet ata i lidhin me sigurinë dhe kanë të drejtë Konferenca e mbajtur në Tiranë me temë “Sfidat e...

Intervenimi i shpejtë i ushtarëve të FSK-së, ia shpëton jetën një qytetari që u aksidentua 19 November 2019 10:48

Pjesëtarët e Forcës së Sigurisë së Kosovës ia kanë shpëtuar jetën një qytetari, i cili me veturë kishte rënë në humnerë. “Sot, rreth orës gjashtë e...