Debuton Aston Martin V12 Vantage V600

Debuton Aston Martin V12 Vantage V600

17 qershor 2018 15:23

Aston Martin V12 Vantage V600 ka debutuar në garën “24 Hours of Le Mans”.

Modeli V600 është i limituar dhe vjen me version special. Ai ka motor 6.0-litërsh me 592 kuajfuqi, apo 27 më shumë se modeli V12 Vantage S. Përshpejtimin prej 0 në 100 kilometra për orë, vetura e arrin për vetëm 3.5 sekonda.

Fuqia lidhet me rrotat e pasme marsh manual me shtatë shpejtësi.

Ata që i blejnë këta automobila do të mund t’i marrin në tremujorin e tretë të këtij viti.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme