Veturat ekstravagante të 5 liderëve botërorë që kushtojnë 19milionë $

Veturat ekstravagante të 5 liderëve botërorë që kushtojnë 19milionë $

13 qershor 2018 20:56

Njerëzve të fuqishëm ju duhen edhe vetura të fuqishme.

Businessinisder ka mbledhur pesë veturat e liderëve me influencë më të madhe në botë si dhe çmimet milionëshe të tyre.

Nga presidentët, monarkët e shefat e religjioneve, këto vetura në kanë të bëjnë vetëm me stilin e komoditetin por edhe me siguri, transmeton koha.net.

Duke filluar nga 14.7 milionë dollarë e deri te ato që konsiderohen më ekonomike, 535 mijë dollarë, këto janë 5 veturat e liderëve botërorë që kushtojnë së bashku 19 milionë dollarë.

Image

5 – Papa Benedikti XVI – Mercedes-Benz M-Class i quajtur ‘The Popemobile” – 535 mijë dollarë

 

Image

4 – Vladimir Putin – Aurus Senat Limousine – 588 mijë dollarë

 

Image

2 – Donald Trump – Cadillac One i quajtur “Bisha” – 1.6 milionë $

 

Image

2 – Kim Jong Un – Mercedes-Benz S600 (W221) Pullman Guard – 1.6 milionë $

 

Image

1 – Queen Elizabeth II, Bentley State Limusine – 14.7 milionë dollarë

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme