BMW CS, modeli më i fuqishëm M3

BMW CS, modeli më i fuqishëm M3

21 May 2018 19:59

Versioni më i ri i BMW-së me shenjën CS sipas drejtuesve të gjigantit gjerman është modeli M3 më dinamik dhe i fuqishëm i prodhuar ndonjëherë.

Vetura posedon motor 3,0 litra TwinPower me 460 kuaj fuqi, transmeton KP.

M3 CS arrin nga 0-100 km/h për 3.9 sekonda dhe ka shpejtësi maksimale prej 280 km/h. BMW pohon se shpenzimet mesatare janë edhe më tej rreth 7 l/100 km.

Versioni i ri i modelit M3 do të kushtojë rreth 97000 euro, ose 30000 më shumë se M3 bazik. Modeli më i ri i BMW-së do të prodhohet në gjithsej 1200 njësi.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme