Porositni sot një Koenigsegg për ta marrë pas 4 vjetësh

Porositni sot një Koenigsegg për ta marrë pas 4 vjetësh

29 mars 2017 12:41

Paraja shpesh hap shumë dyer, por kur është fjala për super-veturat ndonjëherë as paraja nuk është e mjaftueshme.

Nëse sot porositni modelin e ri të Koenigseggut, atëherë atë do ta merrni pas katër viteve, transmeton Koha.net. Pra, kaq duhet të prisni për modelin e ri Agera RS.

Image

Kreu i kësaj kompanie suedeze, Christian von Koenigsegg, është i shqetësuar dhe nuk i pëlqen fare tërë kjo pritje shumë e gjatë. Po ashtu, ai ka premtuar se do të përpiqet që të reduktojë kohën e pritjes.

“Është e vështirë për t’ia shitur dikujt një super-veturë të cilën do ta merrte pas katër apo pesë vjetësh”, ka thënë von Koenigsegg.

Aktualisht, në fabrikë prodhohen nga 16 deri 20 super-vetura në vit dhe kompania planifikon që për disa vjet të rrisë prodhimin në 30 super-vetura në vit.

Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme