Jaguari sfidon BMW M3 me modelin e ri

Jaguari sfidon BMW M3 me modelin e ri

17 shkurt 2017 20:14

Divizionit ekskluziv i Jaguar Land Roverit që është përgjegjës për përforcimin e modeleve ekzistuese, i kanë mbetur detajet e fundit në modelin XE SVR, që pritet të jetë rival i BMW M3.

Auto Express raporton se modeli është duke u zhvilluar në Spanjë dhe është ekskluzivisht rival i BMW-së dhe Mercedes-AMG C63.

XE SVR ka motorin “supercharged” 5.0-litra V8 me tetë shpejtësi automatike. Modeli i përforcuar ka 567 kuajfuqi, që lënë prapa BMW-n.

Përforcimi i ka mundësuar veturës që shpejtësinë 100 kilometra në orë ta arrijë për 5.1 sekonda.

Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme