Prezantohet Mercedes A-Class e re

Prezantohet Mercedes A-Class e re

05 shkurt 2018 23:11

Pas shumë raportimesh dhe spekulimesh, Mercedesi ka prezantuar modelin e ri Mercedes A-Class.

Sipas kompanisë, modeli sjell nivele të reja të luksit dhe teknologjisë. A-Class e re del në shitje në muajin mars me çmim rreth 27 mijë euro.

Rivali i Volkswagen Golfit, Audi A3 dhe BMW 1 Serie do të shfaqet edhe në Geneva Motor Show.

Sa i përket motorëve, A200 do të ketë motor 1.4-litërsh benzinë me 161 kuajfuqi ndërsa A180d ka motor 1.5-litërsh me 114 kuajfuqi.

Specifikat e plota do të dihen së shpejti.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme