Kinezët prezantojnë konceptin e ri futuristik

Kinezët prezantojnë konceptin e ri futuristik

04 shkurt 2018 14:30

Kompania e njohur kineze për vetura, Hongqi (emri i së cilës nënkupton “Flamuri i Kuq”), prezanton konceptin e saj të ri futuristik duke theksuar se nuk do të ketë asgjë për versionin serik të tij.

Megjithatë, disa detaje të dizajnit të këtij koncepti do të mund të gjendeshin edhe në modelet e ardhshme të kësaj marke, për shembull maska dhe dritat e përparme, transmeton Koha.net.

Detajet më të hollësishme në lidhje me këtë koncept nuk ka, por fjala është për një Coupe me pjesën e përparme të gjatë, ideja e së cilës na kujton modelin Vision Mercedes-Maybach 6.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme