SEAT konfirmon se Cupra do të bëhet markë në vete

SEAT konfirmon se Cupra do të bëhet markë në vete

31 janar 2018 15:34

SEAT ka bërë konfirmimin e parë zyrtar se është duke tentuar që ta ndaj divizionin Cupra performance në markë të ndarë me të drejta të veta.

SEAT nëpërmes një video ka zbuluar edhe logon e Cupra-s, e cila ishte zbuluar gjatë vitit të kaluar kur kjo markë kishte aplikuar për regjistrim, transmeton koha.net.

Sipas kësaj video, marka e re Cupra do të jetë i pjesë e ndarë, dhe se zyrtarisht do të prezantohet më 22 shkurt 2018.

 

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme