Mercedes-Benz sivjet do t'i testojë kamionët elektrikë në rrugët e Gjermanisë

Mercedes-Benz sivjet do t'i testojë kamionët elektrikë në rrugët e Gjermanisë

17 shkurt 2017 13:39

Kamionët elektrikë të Mercedesit gjatë këtij viti do të testohen në rrugët e Gjermanisë, transmeton koha.net.

Në shtator Mercedes Benz ka shfaqur kamionët elektrikë në Hannover të Gjermanisë, ndërsa tani ka marr leje që ta testojë atë në rrugët e këtij shteti.

Kamioni elektrik është i dizajnuar në mënyrë specifike për t’u vozitur në qytet, ndërsa me një mbushje të vetme të baterive mund të përshkojë 205 kilometra rruge.

Mercedes-Benz ka zëvendësuar pasqyrat anash me kamera dhe pamjet e të dyja anëve shfaqen në një ekran.

 

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme