Mercedes G-Class 2018 i ri që do të zbulohet më 15 janar

Mercedes G-Class 2018 i ri që do të zbulohet më 15 janar

02 janar 2018 17:25

Mercedes ka publikuar një video paralajmëruese të lansimit të G-Class 2018 të ri dhe ka konfirmuar zbulimin e tij më 15 janar në panairin e veturave në Detroit.

Dizajni i tij i jashtëm si duket prapë do të mbetet i pa ndryshuar, me format e G-Wagon ikonik që ka mbi 40 vite që është i njëjtë.

Vetura e pa ndryshuar që nga 1979, G-Wagon është rikthyer në shekullin 21 me një platformë të re e interier komplet të ri.

 

 

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme