Kështu mund të duket Lada Niva i ri

Kështu mund të duket Lada Niva i ri

30 dhjetor 2017 11:33

Kohëve të fundit ka filluar shumë të përflitet për prodhimin e një pasuesi të mundshëm të Niva-s legjendare.

Lada Niva është prodhuar për herë të parë në vitin 1977, ndërsa ka pasur disa modernizime dhe tani quhet “Lada 4x4” e cila prodhohet ende me dizajn të njëjtë, transmeton koha.net.

Image

Tani flitet për një dizajn komplet të ri, por të inspiruar në modelin klasik.

Një model i tij është duke qarkulluar në internet që thuhet se do të jetë modeli i ri i, me drita sinjalizuese mbi ato ndriçuese që duken si vetulla për të ruajtur elementet e atij të vjetrit.

Image

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme