Në plan edhe Audi Q9

Në plan edhe Audi Q9

18 dhjetor 2017 11:11

Revista e njohur gjermane “Auto Bild” shkruan se në planet e Audit gjendet edhe modeli Q9, i cili do të jetë më i madh se modeli tashmë i paralajmëruar Q8.

Q9 me tre rreshta të ulëseve, pritet të shfaqet gjatë vitit 2020, transmeton Koha.net. Ky model do të jetë rival i drejtpërdrejtë i modelit të ardhshëm të BMW-së, X7, dhe Mercedes GLS-së.

Tani për tani, nuk ka janë zbuluar më shumë detaje përveç se Audi Q9 mund të vijë edhe në version sportiv, RS Q9, me mbi 600 kuajfuqi.

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme