Zbulohet Volkswagen Jetta i ri 2018 para debutimit zyrtar

Zbulohet Volkswagen Jetta i ri 2018 para debutimit zyrtar

12 dhjetor 2017 18:28

Volkswagen Jetta saloon i ri është zbuluar zyrtarisht para debutimit të tij të plotë që do të jetë në panairin e veturave në Detroit në janar të 2018-ës.

Derisa tregu europian i veturave të modelit saloon është duke u strukur çdoherë e më shumë falë modeleve SUV e crossover të avancuar, VW ka dizajnuar Jetta e ri në mënyrë specifike për tregun e Amerikës së Veriut, dhe nuk pritet që të lansohet edhe në BE, transmeton koha.net.

Në këtë foto të postuar nga Volkswagen nuk mund të vërehen detajet, por që sugjeron se ka dizajn të inspiruar në modelin Arteon të ri të vet.

© KOHA. Të gjitha të drejtat janë të rezervuara.

Komentet

Shto koment

Të ngjashme