Ferrari V8 më i mirë në histori

Ferrari V8 më i mirë në histori

12 dhjetor 2017 09:42

Një sondazh nga revista “Enzo” ka përcaktuar se cilat janë veturat më të mira Ferrari me motor 8-cilindërsh (V8).

Lexuesit kanë votuar për të preferuarën e tyre dhe nga rreth 4500 vota doli se më e vlerësuara ishte Ferrari 458 Italia, që fitoi 42% të votave, transmeton tch.

Në vend të dytë, Ferrari F355 (20%), ndërsa podiumin e plotësoi Ferrari 488 GTB (9%).

Image
Ferrari 458 Italia
Image
Ferrari F355
Image
Ferrari 488 GTB
Image
Ferrari F430
Image
Ferrari 308

Komentet

Shto koment

Të ngjashme