Po merr formë versioni më i vogël i MINI Countryman

Po merr formë versioni më i vogël i MINI Countryman

11 dhjetor 2017 18:22

MINI është duke e shfrytëzuar ngritjen e modeleve SUV dhe është duke e pëgatitur një version më të vogël të Countrymanit.

Autoexpress raporton se modeli i ri nuk do të dalë në shitje deri në fillim të vitit 2021, atëherë edhe kur do të dalë gjenerata e re e modeleve elektrik.

Modeli i ri do të jetë i ngjashëm me atë të tanishëm me pesë dyer, por është përjashtuar mundësia që të ketë SUV më të madh sesa aktuali.

Kompania tashmë ka filluar të krijojë platformën e re që do ta përshkruante më së miri gjeneratën e re të MINI-it, përfshirë edhe SUV-in më të vogël, i cili pritet të jetë zëvendësues i Countrymanit.

Versioni krejtësisht elektrik i MIN-it pritet të dalë më 2019, ashtu siç ka paralajmëruar MINI-i në prezantimin e konceptit elektrik në Frankfurt Motor Show.

Image

© KOHA

Komentet

Shto koment

Të ngjashme